Zasłony do pokoju dziecięcego. Propozycje rozwiązań

Zasłony do pokoju dziecięcego. Propozycje rozwiązań

Urządzenie pokoju dziecięcego stanowi niemałe wyzwanie dla rodzica. Meble, zabawki, dekoracje i rzecz, o której często zapominamy ­? przemyślana aranżacja okna. Należy zadbać nie tylko o estetykę pomieszczenia i funkcjonalność, ale również o komfort malucha.

Jakie zasłony wybrać?

W przypadku najmłodszych, jak i nieco starszych pociech, najlepiej sprawdzą się zasłony zaciemniające. Tkanina ta nie przepuszcza słońca, dzięki czemu nie ma problemu z popołudniową drzemką czy odbijaniem się światła w trakcie oglądania bajek w telewizorze. Twój maluch może urządzić sobie seans filmowy z kolegami i koleżankami oraz zabawy po ciemku. Jeżeli pokój jest wystawiony na słońce przez wiele godzin, możesz zaciemnić go o dowolnej porze dnia. Dbaj o prywatność swojego dziecka i uchroń go przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów.

Mała księżniczka czy książę?

Chociaż pokój dziecięcy może kojarzyć się z wszystkimi kolorami tęczy, nie jest to jedyna opcja.  Stonowane barwy dodadzą elegancji pośród maskotek, a subtelne dodatki do zasłon, takie jak różowe lub błękitne podpinki nadadzą indywidualności. Ważne jest, by dziecko miało realny wpływ na decyzję w zakupie. Rozmowa oraz umożliwienie mu wyboru na pewno ułatwi sprawę. W końcu to pokój dziecka, miejsce, w którym maluch powinien chcieć przebywać i czuć się dobrze. A najlepiej czujemy się tam, gdzie otaczają nas rzeczy, które lubimy. W przypadku tych najmłodszych: noworodków lub kilkulatków, dobrze sprawdzą się spokojne, pastelowe kolory. Nie będą rozpraszać dziecka, a ich barwa wpłynie kojąco.

Istotną sprawą jest również wymiar zasłon. Dopasowana długość oraz szerokość na życzenie klienta gwarantuje, że zasłona będzie odpowiednich wymiarów. Nawet jeżeli pomieszczenie, w którym mieszka maluch jest niestandardowych kształtów, bez problemu podporządkujemy kształt zasłony.

Przyozdobienie okna jest niezwykle ważną kwestią. Nie tylko dodaje walorów estetycznych, ale staje się ważnym, integralnym elementem w pokoju dziecka. Pobudza wyobraźnie poprzez ciekawą aplikację lub wprowadza element harmonii przy stonowanych barwach. Jeżeli wahasz się, który wybór będzie dla ciebie najlepszy, służymy pomocą.