Wystrój okien w salonie ? zasłony i firany, rolety czy żaluzje?

Wystrój okien w salonie ? zasłony i firany, rolety czy żaluzje?

Wystrój okien w salonie ma duże znaczenie dla całej aranżacji wnętrza. W kompozycji liczą się nie tylko kolory i zwory, ale również faktury tkanin, ich ułożenie i długość. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się aranżacje z firan i zasłon. Zwolennicy minimalizmu wybierają rolety bądź żaluzje, natomiast fani eklektycznych i oryginalnych wnętrz często decydują się na niekonwencjonalne połączenia, takie jak rolety rzymskie i zasłony.

Czego potrzebuje aranżacja salonu?

Przede wszystkim spójności. Jako dekoratorzy wnętrz możemy doradzić, że gra kolorów jest niezwykle ważna, co nie oznacza, że nie można się nimi bawić i wykorzystać różnych odcieni z palety barw, nawet tych bardzo kontrastujących. Dlatego aranżacja okien w salonie powinna być przemyślana i zaplanowana. Jeśli zależy Państwu na stworzeniu wystroju okna, który będzie neutralny, zachęcamy do wybierania pastelowych odcieni i tkanin gładkich. Natomiast dla miłośników wyrazistości doskonale sprawdzą się materiały z najmodniejszymi printami w żywych kolorach.

Czy aranżacja okna oznacza tylko zasłony i firany? Oczywiście, że nie! Świetnym rozwiązaniem, które będzie jednocześnie funkcjonalne i estetyczne, są rolety i żaluzje. Wykonane z aluminium, drewna czy bambusa, wpasują się we wnętrza urządzone w każdym stylu.