Poduszki, narzuty, rolety rzymskie - prosty sposób na jesienny lifting wnętrza

Poduszki, narzuty, rolety rzymskie - prosty sposób na jesienny lifting wnętrza

Przebywając codziennie we wnętrzach własnego domu, powoli ogarnia nas znużenie wynikające ze znudzenia otaczającą nas stylistyką. Wszystkie rzeczy w końcu nam powszednieją, więc zaczynamy marzyć o orzeźwiającej i odświeżającej zmianie. Jednak gdy myślimy o przemeblowaniu albo gruntownej zmianie aranżacji wnętrza, przeraża nas i zniechęca ogrom pracy, jaką musielibyśmy włożyć w to przedsięwzięcie. Na szczęście, aby zmodyfikować wygląd pomieszczeń we własnym domu, nie trzeba od razu robić remontu ? wystarczy wybrać kilka nowych dodatków, które sprawią, że cała aranżacja zyska nowy wymiar! W roli magicznych akcesoriów odmieniających wygląd całego wnętrza najlepiej sprawdzają się różnorodne tkaniny, które potrafią nadać każdej przestrzeni zupełnie nowego charakteru.

Przepis na prosty lifting wnętrza, który nie wymaga od nas wielkich nakładów pracy

Doskonałym pomysłem na odświeżenie wnętrz swojego domu bez wielkich nakładów pracy jest wprowadzenie do pomieszczeń nowych tkanin. Materiały potrafią stworzyć oryginalną atmosferę i wyjątkowy klimat. Bez reorganizacji całego mieszkania, kosztownych remontów czy czasochłonnych przemeblowań możemy wyczarować zupełnie nowy styl, który spowoduje, że opatrzone wnętrza znowu zaczną nas zachwycać, a spędzanie w nich czasu będzie niezwykle miłym i stymulującym nasze zmysły doznaniem. 

Poduszki, narzuty, koce czy zasłony są elementami łatwymi do wymiany, dlatego można je zmieniać nawet kilka razy w roku. Świetnym pomysłem jest dopasowywanie motywów i tekstur tkanin do pory roku i pogody panującej na zewnątrz. Zupełnie inne materiały będą pasowały do upalnych letnich wieczorów, a inne do mroźnych zimowych dni. Kiedy jest nam zimno, szukamy schronienia w puchatych kocach, miękkich i dużych poduszkach oraz mięsistych narzutach. W takich warunkach łatwo jest nam się ogrzać. Wiosną czy latem lepiej czujemy się wśród lekkich tkanin zdobionych wielokolorowymi florystycznymi motywami, które doskonale pasują do budzącej się z zimowego snu natury.

Jak odświeżyć wygląd naszych wnętrz?

Najprostszym sposobem na modyfikację i odświeżenie wyglądu wnętrz naszego domu jest zakup nowych dodatków tekstylnych. Doskonałym pomysłem jest np. kupno nowych poduszek dekoracyjnych, które możemy ułożyć na sofie, łóżku, fotelach, ławie czy szerokim parapecie. W zależności od tego, jakie wzory wybierzemy i jak je ze sobą zestawimy, możemy uzyskać niezwykle oryginalny efekt, który nada naszemu wnętrzu ciepła, przytulności i sprawi, że będziemy mieć ochotę zatopić się w ich miękkich i relaksujących objęciach. Doskonale nadają się do odświeżenia aranżacji sypialni czy salonu. Aby zmienić wygląd sypialni, można zdecydować się na zakup nowej narzuty, która jest elementem dekoracyjnym o sporych rozmiarach, dlatego ma bezpośredni wpływ na odbiór całego pomieszczenia. 

Kolejnym pomysłem na prosty lifting wnętrza jest zmiana dekoracji okien. Doskonałym sposobem na taką zmianę jest zakup nowych rolet rzymskich, firan albo zasłon. Dzięki nim nasze okna zyskają zupełnie odmienny i ciekawy charakter! Rolety rzymskie i zasłony nie tylko chronią wnętrza przed nadmiernym promieniowaniem oraz wścibskimi spojrzeniami przechodniów, ale także pięknie dekorują okna. Stanowią doskonałe dopełnienie zarówno wnętrz tradycyjnych, jak i stylowych. Szeroki wybór tkanin, z jakich są szyte, sprawia, że bez problemu można je dopasować do każdego rodzaju aranżacji wnętrz. Możemy zdecydować się np. na zastosowanie tej samej tkaniny zarówno na poduszkach, jak i zasłonach czy roletach. Taki zabieg sprawi, że całe pomieszczenie będzie miało spójny wygląd i konsekwentny styl. Zupełnie innym pomysłem jest zestawianie ze sobą bardzo różnorodnych i odmiennych materiałów, które razem będą tworzyły atmosferę kontrolowanego chaosu. Taka kolorowa mieszanka z pewnością sprawi, że wnętrze stanie się bardziej energetyczne i soczyste. To idealny sposób na zastrzyk pozytywnej energii, gdy na zewnątrz panuje ponura jesienna pogoda!