Poduszki dekoracyjne, narzuty czyli prosty sposób na wprowadzenie koloru i wzoru.

Poduszki dekoracyjne, narzuty czyli prosty sposób na wprowadzenie koloru i wzoru.

Jak szybko zmienić charakter i wygląd wnętrza? Zainwestować niewielką kwotę w zakup poduszek dekoracyjnych i narzut. Dlaczego warto zdecydować się na ich wybór oraz na jakie czynniki zwrócić uwagę przy zakupie?

Zmiana małym kosztem

Trendy wnętrzarskie przeobrażają się z roku na rok. Jednak zmiana wyglądu domu lub mieszkania jest droższa i trudniejsza, aniżeli garderoby. Na szczęście można naprawdę łatwo i szybko zmienić wnętrze, za pomocą dodatków takich jak poduszki dekoracyjne oraz narzuty. Wystarczy bowiem zaledwie kilkadziesiąt złotych, aby nadać wnętrzu charakteru i sprawić, że będzie zdecydowanie przytulniejsze.

Kolorowo i wzorzyście

Od lat projektanci wskazują, że najlepszą metodą na uniwersalne i ponadczasowe wnętrza są te utrzymane w spokojnych kolorach, w których to dodatki tworzą klimat i nadają unikalnego charakteru. Dlatego też osoby nielubiące częstych remontów, powinny skupić się na neutralnej bazie w postaci ścian i mebli oraz wzbogacać ją dzięki dodatkom. To bowiem one ożywiają wnętrza i pokazują, jaki gust mają domownicy.

Po sezonie

Poduszki dekoracyjne oraz narzuty, dzięki ich niewielkiemu rozmiarowi, można wygodnie schować po skończeniu danego sezonu. Często właśnie tak wygląda to w przypadku poszewek typowo świątecznych, np. ze wzorami śnieżynek czy choinek - tworzą one przytulny klimat w okresie zimowym i są chowane, gdy nadchodzi wiosna.

Również z tego powodu warto inwestować właśnie w takie dodatki, bowiem nie zajmują dużo miejsca i gdy tylko zajdzie taka potrzeba, można je ukryć.

Do każdego wnętrza

Tkaniny są głównym akcesorium nadającym wnętrzom przytulnego charakteru. Dlatego też warto używać ich w różnych pomieszczeniach, od wiatrołapów (poduszki dekoracyjne na siedzisku), przez salony (narzuta na sofie), aż po sypialnie (poduszki i narzuta na łóżku). Dzięki temu wnętrza, nawet te jeszcze nie do końca urządzone, będą wyglądały na bardziej gościnne.

Poduszki dekoracyjne i narzuty, które znajdziesz również w naszej ofercie, to z wielu powodów najprostszy sposób na wprowadzenie do wnętrz kolorów i wzorów. Warto jednak zainwestować w odpowiednie warianty, które będą prezentować się modnie i podkreślać walory pomieszczeń.