Dobre z natury? Kilka słów o żaluzjach drewnianych

Dobre z natury? Kilka słów o żaluzjach drewnianych

Żaluzje to rozwiązanie, pozwalające w dowolny sposób manewrować ilością światła, wpadającego do pokoju. Dzięki nim wnętrze można całkiem zaciemnić, stworzyć półcień lub wpuścić do niego maksymalną ilość promieni słonecznych. Żaluzje ochronią nie tylko przed wysokimi temperaturami w upalne lato, stwarzając w mieszkaniu przyjemny cień, lecz również przed światłem ulicznych latarni, dlatego warto montować je zwłaszcza w mieszkaniach południowych oraz tych, sąsiadujących z ruchliwą, dobrze oświetloną ulicą. W końcu żaluzje to idealny element wystroju wnętrza. Sprawdź, dlaczego warto wybrać te drewniane.

Żaluzje drewniane są bardziej wytrzymałe od aluminiowych

Przede wszystkim żaluzje z drewna są mocniejsze i dużo bardziej wytrzymałe od swoich aluminiowych odpowiedników. Nie wyginają się, są odporne na wysokie temperatury oraz na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto żaluzje drewniane lepiej znoszą upływ czasu i są łatwiejsze w czyszczeniu. 

Oferujemy Państwu żaluzje z lamelami w trzech szerokościach:

  • 16 mm,
  • 25 mm,
  • 50 mm.

Wybór konkretnego rozmiaru zależeć będzie od wielkości okna, jednak my polecamy lamele o szerokości 50 mm. Dzięki nim bowiem można bardzo precyzyjnie manewrować ilością światła w pokoju, bez konieczności podnoszenia żaluzji. Mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

Żaluzje drewniane, czyli natura i piękno w twoim domu

Kolejną cechą żaluzji drewnianych, która czyni je wyjątkowymi na tle zasłon z pozostałych materiałów, jest fakt, iż wyprodukowane zostały z naturalnego surowca. Drewno bowiem tworzy we wnętrzu sprzyjający mikroklimat i ciepłą atmosferę. Dlatego też warto dobrać do innych inne, drewniane elementy wystroju wnętrza. Żaluzje z naturalnych surowców będą zatem doskonale komponować się z drewnianymi ramami okiennymi, drewnianymi podłogami lub z belkami na suficie. 

Nie sposób na końcu nie wspomnieć o ponadprzeciętnej estetyce żaluzji drewnianych, odróżniających się pod tym względem wyraźnie od plastikowych. Żaluzje z drewna są symbolem nie tylko zamożności, ale przede wszystkim dobrego gustu. Są one wyjątkowo estetyczne i dekoracyjne, dlatego warto w nie zainwestować.