Czym charakteryzują się rolety rzymskie?

Czym charakteryzują się rolety rzymskie?

Choć wiele osób zapomina o aranżacji przestrzeni okiennej, okazuje się, że jest ona jedną z najważniejszych w całym domu. Okna, a przede wszystkim zasłony i rolety, w pierwszej kolejności przyciągają uwagę gości. Obecnie absolutnym hitem w dekoracji wnętrz są eleganckie rolety rzymskie.

Rolety rzymskie to swoiste połączenie tradycyjnych, praktycznych rolet z efektownymi zasłonami. Wyposażone są w specjalny mechanizm, który powoduje, że podczas podnoszenia na oknie tworzą się okazałe, dekoracyjne fałdy materiału. Marszczenie to cecha charakterystyczna rolet rzymskich, która powoduje, że znajdują zastosowanie praktycznie w każdym domu. Można zamontować je w salonie, ale również kuchni lub łazience.

Jakie są zalety rolet rzymskich?

Rolety rzymskie to połączenie świetnych efektów dekoracyjnych z funkcjonalnością. Dzięki temu, że wykonuje się je z różnorodnych materiałów, można je dopasować do swoich potrzeb i specyfiki wnętrza. Przykładowo w sypialni często montuje się grube i dość ciemne rolety, a w kuchni i salonie takie, które przepuszczają duże ilości światła słonecznego.

Rolety rzymskie sprawdzają się w zarówno w większych jak i mniejszych pomieszczeniach. Jasne rolety rzymskie w ciepłej tonacji mogą optycznie powiększyć wnętrze, a dodatkowo - nie trzeba łączyć ich z cięższymi, zajmującymi cenne miejsce zasłonami.

Kolejną zaletą rolet rzymskich jest łatwy montaż i utrzymanie w czystości. Rolety można bez problemu prać w pralce, w temperaturze około 30 stopni Celsjusza. Ważnym atutem jest również to, że tworzone przez nas rolety rzymskie wymiar, można zamontować zarówno na oknie łazienkowym, jak i balkonowym. Niektóre z nich są przeznaczone bezpośrednio na ścianę, a niektóre na karnisz lub ramę okienną.